BETON YOL ÖRNEK OLUYOR
İnegöl Belediyesi´nin yeni uygulamaya geçirdiği beton asfalt çalışması, farklı şehirlere örnek olmaya başladı. Bursa Kent Konseyi, bugün İnegöl´e gelerek yapılan beton yolları yerinde inceledi.
Tarih: 3.12.2019 19:10:21

İnegöl Belediyesi, daha önce Bursa bölgesinde hiç denenmemiş bir uygulamayı hayata geçirerek maliyeti asfalta göre yüzde 40 daha uygun olan beton yolu ilk kez Mesudiye-Alanyurt bölgelerini birbirine bağlayacak 2 buçuk kilometrelik bağlantı yolunda uygulamıştı. Ekim ayında yapılan bu çalışma sonrası yüzde 98 oranında başarı elde edilince, beton yol çalışması farklı bölgelerde de uygulanmaya başladı.

 

Bu gelişme üzerine İnegöl Belediyesi´nin beton yol uygulaması dikkat çekerek diğer bölgelere de örnek olmaya başladı. Beton yol hakkında bilgi almak isteyen Bursa Kent Konseyi, bugün bir heyetle İnegöl´e geldi. Bursa Kent Konseyi Başkanı Şevket Orhan, Bursa Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Sevil Pamirol ile Bursa Kent Konseyi Ulaşım Çalışma Grubu Temsilcisi Mehmet Tözün Bingöl ve çalışma grubu üyeleri, 10.00´da Belediye Başkanı Alper Taban´ı makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında beton yol uygulaması hakkında istişareler yapıldı.

 

Ziyaret sonrası 10.30´da Süleymaniye Mahallesi Gençler Sokak´ta yapılan beton yol uygulaması yerinde incelendi. Bursa Kent Konseyi heyetine teknik ekipler tarafından da bilgiler verildi.

 


Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BETON ÖRNEK OLUYOR