CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI FUAT OKTAY İNEGÖL BELEDİYESİ´Nİ ZİYARET ETTİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın program değişikliği nedeniyle katılamadığı İnegöl ziyaretini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay gerçekleştirdi. Oktay, MODEF Fuarını ziyaret ederek, katılımcı firmalarla sohbet etti. Ardından AK Parti teşkilatıyla buluşan Fuat Oktay, İnegöl Belediyesi´ni de ziyaret ederek 6 saatlik İnegöl mesaisini sonlandırdı.
Tarih: 11.10.2019 08:58:01

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın 09 Ekim Çarşamba günü İnegöl´e gerçekleştireceği ziyaretin iptal olması, sonrası, yerine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay geldi. Başkan Erdoğan´ın gün boyu gerçekleştireceği programlara Fuat Oktay katılım sağladı. Çarşamba günü program nedeniyle kent genelinde yoğun güvenlik önlemleri alındı.

 

FUAT OKTAY MODEF EXPO FUARINI GEZDİ

13.30´da helikopter ile şehre gelen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Bursa ve İnegöl protokolünün yoğun katılımıyla burada karşılandı. Daha sonra Oktay, beraberindeki kalabalık heyetle Modef Expo fuarını gezdi. Oktay´a Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, Milletvekilleri ile Bursa ve İnegöl protokolü eşlik etti.

 

“İNEGÖL BİZİM YÜZ AKIMIZ”

Fuar alanında mobilya firmalarını gezen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay´a firmalar ve İnegöl Mobilyası hakkında detaylı bilgiler verildi. Oktay, gördüğü manzara karşısında üreticilere tebriklerini iletti. Ziyaretinin ardından basın mensuplarına konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, fuara övgüler yağdırarak “Muhteşem bir fuarı ziyaret ediyoruz. İnegöl bizim yüz akımız. 110 ülkeden ziyaretçinin geldiği bir fuar. İnegöl´den 184´ü aşkın firmamız burada ürünlerini sergiliyor. Yine 64 uluslararası alanda organizasyon firmaları bugün buradalar. Bu ilçemizin ihracatı 1 milyar doları geçmiş durumda. İşsizlik oranımız negatif durumda. Cumhurbaşkanımızın başka beklentileri var, yani 1 milyar dolar yetmez toplam ihracat olarak. Bunun içerisinde mobilyanın payı yaklaşık 450 milyon dolar. Ama şimdi ilk hedefimiz bunu nasıl 1 milyon dolara çıkarırız olacak. Cumhurbaşkanımızın talimatı bu yönde. Dolayısıyla ihracatı da 2 milyon dolara nasıl çıkarırız? İnegöl´de bizim bütün gayretimiz bununla alakalı” dedi.

 

İNEGÖL´ÜN ARKASINDAYIZ

Sektör temsilcileriyle bir araya geleceklerini de ifade eden Oktay, “Bugün geldik tüm arkadaşlarımızla birlikte firmalarımızı ziyaret ettik, görüştük. Birazdan dediğim gibi sektör temsilcileriyle daha detaylı görüşeceğiz. Biraz önceki hedefler doğrultusunda nasıl bir yol haritası belirleyebiliriz, o çalışmayı hep birlikte gözden geçireceğiz. Ve biz merkezi hükümet olarak sonuna kadar İnegöl´ün de Bursa´nın da arkasındayız. İhracat yapan, üreten, istihdam oluşturan her bir firmamızın, her bir ilimizin ve ilçemizin sonuna kadar arkasındayız. Türkiye büyük bir ülke, liderliğe oynayan bir ülke. Artık senaryo yazılan değil, senaryoları yazan bir ülke. Mobilya sektöründe de biz bu senaryoyu yazmak istiyoruz” diye konuştu.

 

MOBİLYA SEKTÖRÜ MASAYA YATIRILDI

Fuat Oktay, fuar ziyareti sonrası Modef Expo´da mobilya sektörü temsilcileriyle de bir araya gelerek burada bir toplantı gerçekleştirdi.

 

TEŞKİLAT YEMEĞİNE KATILDI

Fuar ziyaretinin ardından Marrion Hotel´de AK Parti Teşkilatına yönelik düzenlenen yemeğe katılan Fuat Oktay, burada da partililere hitap etti.

 

İNEGÖL BELEDİYESİ´NDE MEHTERLİ KARŞILAMA

Fuat Oktay, son olarak İnegöl Belediyesi´ni ziyaret etti. Protokol üyeleri tarafından burada karşılanan Oktay, Başkanlık makamında protokol üyeleriyle kısa süreli olarak bir araya geldi. İnegöl Belediyesi´nde İnegöl Tarihi Mehterinin ve kalabalık vatandaşların karşıladığı Oktay, vatandaşlarla selamlaşıp Mehter Takımıyla hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi. Ziyaret sırasında Belediye Başkanı Alper Taban da Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay´a içerisinde hediye takdiminde bulundu.

 

Fuat Oktay, Belediye ziyaretinin ardından Kültürpark yanındaki alandan helikopterle şehirden ayrıldı. 6 saatlik yoğun maratonda Oktay, şehrin tüm dinamikleriyle bir araya gelip İnegöl hakkında önemli bilgiler alma imaknı buldu.


Kaynak: