İTSO 15 TEMMUZ
OKYANUS KOLEJİ

EĞİTİM; ŞUURLANMAK VE ÇELİKLEŞMEK DEMEKTİR

Anadolu Gençlik Derneği İnegöl Şubesi Kasım Ayı eğitimli ilçe divan toplantısını gerçekleştirdi.

AGD Yenice eğitim binasında gerçekleştirilen program Kuran tilavetiyle açılarak, mahalle teşkilatlarının faaliyet raporu, öğrenci komisyonlarının sunumu ve ilçe başkanı Yakup Tokgöz´ün konuşması ile sürdürüldü. Akabinde ise Bursa Öğ-Der Şubesi´nden gelen Şaban Dağcı ve Mesut Taşcı isimli hocaların öğrencilere verdiği eğitim seminerleriyle devam etti.

 

ÖRNEK VE ÖNCÜ GENÇLİK

Selamlama konuşmalarıyla sözlerine başlayan Anadolu Gençlik Derneği İlçe Başkanı Yakup Tokgöz, ?Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. Yüreğinde genç yetiştirme heyecanı hiç tükenmeyen, öğrencilerinin hayatlarında anlamlı izler bırakan tüm fedakâr öğretmenlerimizin ve eğitimcilerimizin öğretmenler gününü kutlarım. Değerlerimize bağlı,  örnek ve öncü gençlerin yetişmesine katkıda bulunup insanlığa iyiyi, doğruyu, faydalıyı ve adil olanı anlatmak için eğitimler düzenliyoruz. Eğitim demek öğrenmek demektir, şuurlanmak demektir çelikleşmek demektir. Hikmete ve bilgiye ulaşmak için ve ilkeleri olan bir neslin yetişmesi için eğitimlerimize devam edeceğiz? ifadelerini kullandı.

 

ÖĞRENMEYE AÇIK BİR NESİL

Her gencin bir gelecek olduğunu belirten Tokgöz, ? Bunun farkında olarak liseli öğrencilerimizle kurduğumuz karavan gruplarımızla öğrenmeye açık bir nesil yetiştirmek, gençlerimize çok yönlü bakış açısı kazandırmak ve gençlerimizin sosyal sorumluluk duygularını geliştirmek için çalışıyoruz. Ortaokul öğrencilerinden oluşan kâşif gruplarımız ile kendini ve toplumunu tanıyan bir gençlik yetiştirmeyi hedefliyoruz. Geçen hafta tatil sürecine giren kardeşlerimize Bolu ve Eskişehir gezileri düzenleyerek eğlenceli bir tatil geçirmelerini sağladık. Bir haftalık tatilin ardından gençlerle beraber olmaya devam edeceğiz. Divanımıza katılan tüm teşkilat mensuplarımıza ve gençlerimize tekrar teşekkür ediyorum? diyerek sözlerini sonlandırdı.