EKİN GENÇ ODASI YENİ TARZIYLA GÖZ DOLDURDU
Boyalı ürün üretimini ağırlıklı olarak suntalam ürünlere yönelten Ekin Genç Odası´nın, yeni tarzıyla Modef Expo´da izlenime sunduğu modellerine ilgi yoğun oldu. Firma sahibi Sinan Ekin, fuara iyi hazırlandıklarını ve İstanbul fuar öncesi Modef Expo´nun kendileri için güzel bir prova olduğunu söyledi.
Tarih: 11.11.2019 15:08:53

Ekin Genç Odası, Modef Expo 2019´da çocuk ve genç odası alanında dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Daha önce boyalı ürünlerin yoğunlukta olduğu firma, çizgisini değiştirerek suntalam ürün üretimini arttırdı. Bu yenilikle tüm modellerini güncelleyen Ekin Genç Odası, başarılı bir fuar geçirdi.

FUARA ALINMAYAN MÜŞTERİLER ŞEHİRDEN AYRILDI

Modef Expo 2019´u hem genel hatlarıyla hem de firmaları açısından değerlendiren Ekin Genç Odası firma sahibi Sinan Ekin, fuarda üst düzey ziyaret nedeniyle yaşanan bir takım sorunlar ve aynı tarihlerde başka bir şehirde daha fuar yapılmasının etkilerine değinerek; “Bu yıl Modef Expo´yu etkileyen birkaç etken vardı. Biliyorsunuz bir şehirde daha bizim fuar tarihlerimiz içerisinde fuar düzenlendi. Ancak aldığımız bilgiye göre oradaki fuarın profesyonel manada bir organizasyon olmadığı, az sayıda firmanın fuar tarzında bir organizasyon yaptığını öğrendik. Neticede özellikle yurt dışından gelen heyetlerin oradaki durumu görünce bizi çok fazla etkilemez diye düşündük. Ancak Modef Expo´nun 3´üncü günü yaşanan üst düzey ziyaret, olayı bir anda değiştirdi. İnegöl İnegöl olalı böyle eziyet görmedi. Çarşamba günü kimse kalmadı İnegöl´de, müşterilerin çoğunluğu fuara alınmayınca gitti” dedi.

EKİN GEÇ ODASI ÇİZGİYİ DEĞİŞTİRDİ

Ekin Genç Odasındaki değişim ve firma olarak Modef Expo´dan beklentilerin karşılanıp karşılanmadığı konusuna da değinen Sinan Ekin, “Ekin Genç Odası olarak çizgimizi değiştirdik. Boyalı üründen ağırlıklı olarak suntalama döndük. Bu nedenle ürünlerimizin de tamamını yeniledik. Allah´a şükür biz dersimi iyi çalıştığımız için bağlantılarımızı yapmakta zorlanmadık. Ağırlıklı olarak yurt dışı ancak yurt içinden de 10-12 noktaya ürünlerimizi verdik belirli bölgelerde. Firma olarak İstanbul fuarına kadar olan süreçle ilgili bir hedef belirlemiştik. Bu hedefimize ulaştık.” diye konuştu.

BAŞARILI BİR PROVA OLDU

Modef Expo´nun İstanbul Fuarı öncesi güzel bir prova olduğunu vurgulayan Ekin, “Üretim anlamında yaptığımız değişimle birlikte beyaz, ceviz, siyah, avangarde her türlü model yaptık genç odasında. İstanbul fuarı öncesi burası bizim adımıza bir prova oldu ve firma olarak aslında güzel de geçti. Bölgeye göre ve kültüre göre aslında tercihler değiştiği için biz farklı noktalara tüm modellerimizden gönderdik. Yurt içinde ağırlıklı olarak beyaz mobilya tercih ediliyor” ifadelerinde bulundu.

HEDEFİMİZ AVRUPA PAZARI OLMALI

Sinan Ekin, İnegöl Mobilyasının geleceğe ilişkin planları ve idarecilerin bu alanda atması gereken adımlara yönelik de fikirlerini belirtti. Avrupa pazarını işaret eden Ekin, “İnegöl Mobilyası olarak pazarımızı değiştirmemiz lazım. Güney Kore falan değil, hedefimiz Avrupa olmalı. Çok ciddi karlılık oranı var. Adamlar geliyor pazarlık dahi yapmıyor. Piyasa şartları bunda çok etkili. Bizim artık kabuğumuzu kırmamız lazım” açıklamalarında bulundu.


Kaynak:

Anahtar Kelimeler: EKİN GENÇ ODASI YENİ TARZIYLA DOLDURDU