OKYANUS KOLEJİ

EKONOMİNİN DUAYENİ İNEGÖL´E GELİYOR

Ekonomist, Akademisyen ve Yazar unvanlarına sahip Prof. Dr. Emre Alkin, İGİAD´ın organizasyonuyla düzenlenen seminerde İnegöl iş dünyasıyla buluşacak.

Düzenlediği programlarla iş dünyasına ciddi katkılar sunan İnegöl Genç İşadamları Derneği (İGİAD), yeni bir programla sanayicinin karşısına çıkıyor. Ekonomist, Akademisyen ve Yazar unvanlarına sahip Prof. Dr. Emre Alkin, İGİAD´ın organizasyonuyla ?Nasıl Bir Büyüme İle Geleceğe Yürümeliyiz?? konulu seminer için İnegöl´e geliyor.

 

23 Ekim Çarşamba günü saat 19.30´da İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda İGİAD üyelerine yönelik yapılacak seminer, İnegöl iş dünyasını da bir araya getirecek. Programda Prof. Dr. Emre Alkin güncel ekonomi konuları başta olmak üzere geleceğe dair beklentilerini de paylaşacağı konuşmasıyla firmalara önemli mesajlar verecek.

 

PROF. DR. EMRE ALKİN KİMDİR?

1999-2003 yılları arasında İMKB Başkan Danışmanlığı, 2000 yılında TİM Genel Sekreterliği, Vergi Konseyi Üyeliği görevini yürüten Prof. Dr. Emre Alkin; Çukurova Holding, Doğan Holding, Anadolu Holding ve Altınbaş Holding´de görev yaptı. Çeşitli gazetelerde ekonomi köşe yazarlığı, TV8, SKYTÜRK, A HABER, CNNTURK, TRTHABER gibi televizyon kanallarında ekonomi yorumculuğu yapan Prof. Dr. Emre Alkin, Dünya Gazetesi´nde ?Paylaşmasak Olmazdı? isimli sayfasıyla içimizdeki kahramanlara yer vermektedir. Şu an Altınbaş Üniversitesi Rektör Yardımcısı olan Alkin, Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreterliği de yapmıştır. Alkin, ?Uzlaşmazlık Çözümü? konusunda şirketler ve kamu arasında ulusal ve uluslararası çalışmalara katılmaktadır. Ödeme Sistemleri, Mobil Teknolojiler, Finans ve Mali Konular ile ilgili uluslararası şirketlerde görev yapmaktadır. Prof. Dr. Emre Alkin´in; ?Risk Management?,?Finansal Aracılığın Evrimi?, ?Bankalarda Risk Yönetimine Giriş?, Yalın Alpay´la birlikte kaleme aldığı ?Dünden Bugüne Gaziantep?, ?Her Şey Ekonomi Değil? , "Paylaşmasak Olmazdı?,  ?Fikret Mualla´nın Sanatı? ve 2017 yılının en iyi iş kitabı seçilen ?Olaylarla Türkiye Ekonomisi? isimli, biri İngilizce olmak üzere sekiz kitabı bulunmaktadır. Ayrıca insan ilişkilerinin dünden bugüne evrimi üzerine yazdığı ?Seve Seve Aldattım? isimli kitabı da çok satan kitaplar arasında yer almıştır. 2018 Eylül ayında çıkan "Mükemmeli Arayan Kadın" isimli ilk romanı ile de büyük ses getirmiştir.