HER GENÇ BİR YARINDIR
Anadolu Gençlik Derneği İnegöl Şubesi Eylül ayı ilçe divan toplantısını gerçekleştirdi.
Tarih: 30.9.2019 07:32:55

AGD İnegöl Şube Başkanı Yakup Tokgöz kısa bir selamlama konuşmasının ardından konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Sevgi ve kardeşliğin teminatı olan Anadolu Gençlik Derneğimizin çatısı altında hayırlı hizmetler yapmak adına bizleri bu çatı altında buluşturan Rabbimize şükrediyorum.

 

Kıymetli kardeşlerim okulların başlamasıyla birlikte yeni eğitim yılında yeni tanışacağımız kardeşlerimizle eğitim ve etkinliklerimizi sürdüreceğiz. Bu anlamda her genç bir yarındır diyerek tüm gençlerimize aynı samimiyetimizi göstererek ulaşmaya çalışacağız.
Ortaokullar, liseler ve imam hatipler komisyonları olarak birbirimize karşı muhabbet besleyerek ve yaptığımız işi önemseyerek gayretle, iz bırakarak çalışma yapma mecburiyetindeyiz.

Güzelliklerin gençler üzerinde yayılması için adım atacağız, bulunduğumuz her yerde hak mücadelesinin bekçileri olacağız, inandığımız manaya hizmet edeceğiz.

İçinizden hayra çağıran iyiliği emredip kötülükten nehyeden bir topluluk bulunsun ayetinin manasını kalplerimize yerleştireceğiz. İçinde bulunduğumuz zaman diliminde kötülüklere aldırmadan iyiyi ve güzeli görerek pırıl pırıl gençlere ulaşma gayretinde olacağız.

 

Çok kıymetli teşkilat mensubu kardeşlerim bir kez daha divan toplantımıza katıldığınız için sizlere teşekkür ediyorum.”


Kaynak:

Anahtar Kelimeler: GENÇ YARINDIR