“İNEGÖL DERBİSİNİ KAZANMAK MUTLULUK VERİCİ”
Bursa süper amatör küme B grubunda mücadele eden Doğugücüspor, Kurtuluş sahasında karşılaştığı İnegöl Kurtuluşspor´u 4-1 yenerek 3 puanı alan taraf oldu.
Tarih: 7.11.2019 17:51:10

Doğugücüspor Başkan yardımcısı Burhan Serbest açıklamalarda bulundu:

Hafta sonu oynadığımız, İnegöl derbisi diye adlandırılan Doğugücüspor- Kurtuluşspor  maçı inegöle seyir zevki güzel bir maç izlettik. Bu maçta aldığımız üç puan  bal ligi hedefimiz için bir basamak daha geride bırakmış olduk. Geride kalan 3 hafta sonunda 7 puan ile ikinci sıradayız, inşallah sezon sonunda ilk iki hedefimize ulaşıp bal ligi için play-off oynayarak inegölü en iyi şekilde temsil ederiz

Doğugücü spor olarak her zaman hedefleri olan bir üst ligi isteyen bir aileyiz, bu sene mütevazi ve genç bir ekip kurduk. Takım olma yolunda  her gecen gün daha iyiye gidiyoruz. Şimdiden genç topçularımızı izleyen profesyonel takımlar var. Buda bize ayrı sevinç yaşattı. Attığımız adımın ne kadar doğru olduğunu gün geçtikçe daha iyi anlıyoruz. Bu yolda ilerleyerek devam edeceğiz. Bu sene alt yapımızda oynayan 7 tane gencimizi takıma kazandırdık. Allah nasip ederse ileriki yıllarda alt yapıya daha çok önem verip kulübe daha fazla sayıda topçu kazandırma peşindeyiz.

 Yeni yönetim olarak tesisleşme yolunda bir adım atma gayretindeyiz. İnegöl´e ve mahallemize ailece gelip oturabilecek bir tesis kazandırıp  bütün bir mahalle olarak aile olmak gayemiz , kazandırılan tesis  alt yapıda yetişen geleceğimiz olan kardeşlerimiz için sporun yanına ahlak, ve dini eğitimleri verilecek  bir ata sözü derki “”BEN SPORCUNUN ZEKİ  VE   AHLAKLISINI SEVERİM “”” bizde bu yolda devam edeceğiz

Futbolda başarılı olmak için ilk önce aile olacaksın, başarı kendiliğinden gelecek. Hafta sonu oynanacak  Orhaneli maçına en iyi şekilde hazırlanıp  maçtan 3 puan almak için hazırlıklarımızı yapacağız , buradan bütün sporseverleri maça davet ediyorum. İnegöl sporseverlere  güzel bir maç izletmek istiyoruz. Futbolun sadece bir oyundan ibaret olmdığını bu güzel oyunun kalıcı  dostluklar  bıraktığını bilincinde olmamız lazım.


Kaynak: