OKYANUS KOLEJİ

İNEGÖL OKYANUS KOLEJİ MODEL BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KONFERANSINDA

Öğrenciler 28 Kasım 2 Aralık tarihleri arasında Antalya da düzenlenen MUN konferansında farklı ülkeleri temsil ederek bazı problemleri tartıştılar ve çözüm önerdiler.

Konu hakkında yapılan açıklamada: ?MUN ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin gerçekleştirdiği, birleşmiş milletlerin bir simülasyonudur. Burada, öğrenciler farklı ülkeleri temsil ederler. MUN un amacı konferanstan konferansa değişir ama genellikle katılımcıları UN gibi uluslararası organizasyon çalışmaları hakkında eğitmek için ve katılımcıların fikir tartışma becerilerini geliştirmek, Dünya hakkında görüş açısı geliştirmek içindir.

MACERA DOLU BİR SÜREÇTİ.

´Uluslararasi birleşmiş milletler konferansı modeli´ ´O´MUN´

Öğrenciler 28 Kasım 2 Aralık tarihleri arasında Antalya da düzenlenen MUN konferansında farklı ülkeleri temsil ederek bazı problemleri tartıştılar ve çözüm önerdiler. Örneğin; Rusya´da çocuk işçiliği, İspanya´da göçmenlerin problemleri, Portekiz´de sürdürülebilir gelişmeler, aynı zamanda bolca eğlenip yeni arkadaşlarla tanıştılar, yabancı öğretmenler eşliğinde kendilerini ifade ettiler, yeni bakış açıları geliştirdiler ve programın sonunda sertifikalarını aldılar.?

/resimler/2019-12/4/1858242863704.jpg