İstikbal ve Bellona Mobilya Satılıyor!

İstikbal ile Bellona; Kelebek ve Doğtaş'ı da bünyesinde bulunduran Doğanlar Mobilya tarafından satın alınıyor.

İstikbal ve Bellona Mobilya Satılıyor!

Türkiye'nin tanınmış mobilya markaları İstikbal ve Bellona'nın satışa çıkarıldığı, bu devralma işleminin yeni sahipler açısından büyük bir sürpriz yarattığı bildirildi. Mobilya sektöründe etkin bir konumda olan Doğanlar Mobilya Grubu, Doğtaş, Kelebek, Lova ve Ruum Store gibi markaları da bünyesinde bulundurarak sektörde dikkat çekici bir büyüme stratejisi izlemektedir. Grup, yerli ve yabancı pazarda genişlemeyi hedefleyerek Türkiye içinde 100, yurtdışında ise 25 yeni mağaza açma planları yapmaktadır.

1972 yılında Hacı Ali Doğan tarafından Çanakkale Biga'da açılan küçük bir dükkan, zamanla Doğanlar Mobilya'nın temelini oluşturmuş ve bugün dünya çapında tanınan bir üretim ve ihracat gücüne dönüşmüştür. Davut Doğan ve İsmail Doğan kardeşlerin liderliğinde büyüyen firma, Türkiye genelinde 733 mağaza ve yurtdışında 45 ülkede 109 satış noktası ile küresel bir oyuncu haline gelmiştir.

Doğanlar Mobilya Grubu, TMSF tarafından satışa çıkarılması beklenen Erciyes Anadolu Holding bünyesindeki İstikbal, Bellona ve Form Sünger markalarını satın alma niyetinde olduğu belirtilmiştir. Grup, 2024 ve sonrası için yurtiçi ve yurtdışında büyümeyi hızlandırma hedefleri doğrultusunda planlarını açıklamıştır.

3 Nisan 2023 tarihinde CEO olarak atanan Mustafa Karamemiş, Türkiye'de 733 mağaza ile hizmet verdiklerini, 2023 yılında 82 yeni mağaza açarak bir rekora imza attıklarını ve 2024'te bu sayıyı 100 yeni mağaza açarak artırmayı hedeflediklerini ifade etmiştir. Karamemiş, şirketin 45 ülkede 109 satış noktasında ürünlerinin bulunduğunu da eklemiştir.

KAYNAK: www.gencgazete.netAnahtar Kelimeler: İstikbal Bellona Mobilya Satılıyor!