OKYANUS KOLEJİ

KANİ KONT’TAN ALTIN ALACAKLARA VE DÜĞÜN YAPACAKLARA UYARI! ALTININ SEYRİ NASIL OLACAK

İnegöl Kuyumcular Derneği Başkanı Kani Kont, ikinci dalga endişesi ile birlikte altın fiyatlarının yükselebileceğini aktararak altın alacaklara uyarılarda bulundu.

İşte İnegöl’de Güncel Altın Fiyatları… 

Fiyatların 2020 yılında rekor seviyelere ulaştığını ifade eden Kont, koronavirüs nedeniyle kapalı olan düğün salonlarının kurallar çerçevesinde açılmasıyla birlikte altına olan talebin artacağını belirtti. Kont ayrıca, ikinci dalga endişesi ve virüsün halen daha piyasalardaki olumsuz etkisine dikkat çekerek fiyatların artacağını, altın alacakların elini çabuk tutması gerektiğini aktardı.

Kani Kont yapmış olduğu açıklamada şu ifadeleri kullandı;

DÜŞÜŞTEN SONRA YÜKSELİŞE GEÇTİ
Mayıs ayını düşüşle kapatan altın fiyatları Haziran ayı itibariyle yükselişe geçti ve yükseliş devam ediyor. Yasakların ilk kalktığı dönemlerde bir düşüş yaşanacağını belirtmiştik. Nitekim piyasalardaki o iştah belli bir seviyede düşüş yaşattı. Küresel piyasalar kavrulmaya devam ediyor. Pandemi nedeniyle kriz yaşayan ülkeleri döviz ve değerli madenlerdeki yükselişle zor bir süreç bekliyor. Hatırlatmak isterim, geçtiğimiz haftalarda 400 lira bandına en yakın seviyelerini izledi altın. Bundan önce de ben bu seviyelere çıkacağını söylemiştim"

DÜĞÜN YAPACAKLARA UYARI
"Düğün yasaklarının kalkmasıyla birlikte yeni evlenecek çiftlere yükselişin süreceğini belirtmek isterim. Elinde fiziki altın bulunduranlar için ve altın borcu olanlar için de durum aynı. Yani eli çabuk tutmakta fayda var. Biz daha önce 340-370 TL aralığını işaret etmiştik. Aşağı yönlü düşüşlerde alım fırsatı olarak değerlendirilebilir."

İNEGÖL’DE GÜNCEL ALTIN FİYATLARI
GRAM: 373 TL
ÇEYREK:645 TL
YARIM:1287 TL
CUMHURİYET: 2635 TL