İTSO 15 TEMMUZ
OKYANUS KOLEJİ

SÜLEYMANİYE MAHALLESİNE 74 ARAÇLIK OTOPARK

İnegöl Belediyesi, Süleymaniye Mahallesi Pembegül Sokakta 74 araçlık otopark, koruluk alan düzenleme ve çocuk oyun alanı yapımı çalışmasının startını verdi.

Yaz aylarının son dönemlerinde proje çalışmalarına hız veren İnegöl Belediyesi, otopark sorununa çözüm üretmek adına mahalle otoparkları yapımını sürdürüyor. Bu kapsamda Süleymaniye Mahallesinde 74 araçlık otopark yapımı, aynı bölgede koruluk alanda düzenleme çalışması ve çocuk oyun alanı yapımı için çalışmalara başlandı.

Belediye Başkan Yardımcıları Rıdvan Kocaağa ve Fevzi Dülger, Eylül ayı ile birlikte startı verilen çalışmayı yerinde inceledi. Burada inceleme sonrası bir açıklama yapan Fevzi Dülger, ?74 Araçlık Otopark alanı, Çocuk Oyun Alanı ve Koruluk Alan Düzenleme çalışmamızın startını verdik. Bugün de hem projeyi yerinde görelim hem de kamuoyuna bilgi verelim istedik. Bulunduğumuz alanda peyzaj düzenleme çalışması yapılacak. Çalışma 3600 m2 alan üzerinde planlanmış ve projelendirilmiştir. Proje uygulama alanında; 74 araçlık toplamda 1110 m2´lik otopark alanı, 160 m2´lik çocuk oyun alanı, 1600 m2´lik yeşil alan, 730 m2´lik sert zemin alanı bulunmaktadır. Yapılan çalışmalar hakkında da bilgi vermek gerekirse; mevcut yetişkin ağaçlar korunacaktır. Projedeki yeşil alanlara görselliği ön planda çeşitli yetişkin ağaçlar dikilecek. Yeşillendirme çalışmaları tüm kısımlarında tamamlanacaktır. Mevcut koruluk alan etrafı panel çit ile çevrilecektir. Sert zemin alanlarında renkli parke taş uygulamasına yer verilecektir? dedi.