OKYANUS KOLEJİ

?TÜM SORUN VE PROBLEMLERİNİZDE YANINIZDAYIZ?

Belediye Başkanı Alper Taban, Mahalle Buluşmaları kapsamında Kemalpaşa Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

Bölgenin sorunları ve halkın taleplerinin yerinde dinlenerek tespit edilmesi adına yapılan programda konuşan Taban, ?Göreve geldiğimiz günden beri sizlerle belirli vesilelerle buluşalım istedik. Ancak şehir o kadar büyük ki bu buluşmaları her an yapmak çok mümkün olmuyor. Niyetimizin samimi olduğunu bilmenizi istiyorum. Ne zaman bir sorununuz, probleminiz varsa yanınızda olduğumuzu da bilmenizi istiyorum. Vatandaş ve devlet ilişkilerinde bu samimiyeti arttırmamız lazım? dedi.

Şehrin yönetimine halkı da dahil ederek katılımcı bir yönetim şekli oluşturma adına adımlar atan İnegöl Belediyesi, bu kapsamda vatandaşın fikirlerine doğrudan ulaşabilmek adına Mahalle Buluşması Programları tertip ediyor. Geçtiğimiz hafta ilki Mesudiye Mahallesinde gerçekleştirilen Mahalle Buluşmaları, bu hafta Kemalpaşa Mahallesinde devam etti.

HER HAFTA FARKLI BİR MAHALLEDE VATANDAŞLARLA BULUŞACAK

Her hafta farklı bir mahallede gerçekleştirilmesi planlanan buluşmada, Belediye Başkanı Alper Taban beraberindeki Başkan Yardımcıları; Rıdvan Kocaağa, Oğuzhan Uslu ve Fevzi Dülger ile BUSKİ Müdürü Özbek´in katılımıyla Kemalpaşa Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Kemalpaşa Mahalle Muhtarlığı arkasında bulunan parkta 19.00´da gerçekleştirilen buluşmada, vatandaşların talep, istek ve şikayetleri dinlendi.

SORUNLARI BELEDİYEMİZLE BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ

Mahalle Buluşmasının açılışında kısa bir konuşma yapan Kemalpaşa Mahalle Muhtarı Erdem Kaya, halkın sesine kulak verilen bu programın kendi mahallelerinde yapılmasından dolayı mutlu olduklarını ifade ederek ?Mahallemizin elbette sorunları bulunmaktadır. Bu sorunları belediye ile beraber çözeceğiz inşallah. Ben Başkanımıza mahallemize gösterdikleri ilgi için teşekkür ediyorum? dedi.

SAMİMİYETİ ARTTIRMALIYIZ

Ardından Belediye Başkanı Alper Taban kısa bir konuşma yaptı. Yeni bir uygulama başlattıklarını kaydeden Taban, ?Göreve geldiğimiz günden beri sizlerle belirli vesilelerle buluşalım istedik. Ancak şehir o kadar büyük ki bu buluşmaları her an yapmak çok mümkün olmuyor. Niyetimizin samimi olduğunu bilmenizi istiyorum. Ne zaman bir sorununuz, probleminiz varsa yanınızda olduğumuzu da bilmenizi istiyorum. Vatandaş ve devlet ilişkilerinde bu samimiyeti arttırmamız lazım. Olabildiğince sizlerle her platformda buluşmaya çalışıyoruz. Yeri geliyor bir düğünde, yeri geliyor bir cenazede, açılışlarda ve farklı programlarda bir araya geliyoruz. Bunları arttırarak aslında vatandaşın beklentilerini anlamaya, ölçmeye gayret ediyoruz. Sizleri anlamadan yapacağımız çalışmaların başarılı olmayacağını ben de biliyorum. Seçim öncesi de bunları yaptık ve nihayetinde 94 maddelik bir beyanname açıkladık. Bunlar bir bir şimdi takip ediyoruz. Vatandaşlarımıza parklar yapmak, altyapı yapmak, yeşil alanları arttırmak, asfalt problemlerini ortadan kaldırmak? Bunların birçoğunu 5 yıla sığdırmak istiyoruz? dedi.

AMACIMIZ VATANDAŞIMIZIN BEKLENTİLERİNİ KARŞILAMAK

Dün itibariyle temizlik hizmetlerinde yeni bir döneme geçildiğini hatırlatan Alper Taban, ?Temizlik hizmetlerini tamamen üzerimize aldık, bir yenilenmeye gittik. Bunun sonunda da güzel bir tasarruf elde etmeyi bekliyoruz. Bu tasarrufu da yine vatandaşlarımızın ihtiyaçları, beklentileri için kullanacağız. Açıkçası vatandaşımızdan yağmur gibi iş geliyor bize. Biz bunların önceliklerini belirlemeye çalışıyoruz. Çünkü öncelikleri belirleyemezsek, eve ekmek lazımken biz pasta götürüyorsak bu işimizi görmüyor. Önce ihtiyaç olanı alıp uygulamak lazım. Vatandaşımızın beklentilerini karşılamamız lazım? diye konuştu.

SİZİ DİNLEMEYE GELDİK

Taban, Mahalle Buluşmalarının ilkini geçen hafta Mesudiye Mahallesinde yaptıklarını da hatırlatarak şöyle devam etti: ?Bugün de Kemalpaşa Mahallemizdeyiz. Burada bizim konuşmamızdan ziyade sizlerin söyleyecekleri önemli. 5 yılın sonuna geldiğimizde, sizlerin karşısına çıkarak alnımız ak, başımız dik şekilde bu 5 yılın hesabını verebileceğimizi düşünüyorum. Rabbime dua ediyorum bizleri vatandaşımıza karşı mahcup etmesin diye.?

TÜRKİYE´DE EN KOLAY ERİŞİLEN KURUMUZ

?Bizler sizlerle olan iletişimimizi, köprüleri arttırmaya çalışıyoruz. Kurduğumuz o 153 hatlarına çok kolay erişebiliyorsunuz. Şuanda Türkiye´de ulaşılması en kolay kurumuz. İnegöl Belediyesi´ni aradığınızda telefonlarınız 5 saniye içerisinde cevaplanıyor. BUSKİ´ye erişiyorsunuz, diğer kurumlara erişiyorsunuz? Ancak bunları kullanın, bizleri çalıştırın. Aynı zamanda bu iletişim kanallarını bir denetim olarak da kullanmış oluyorsunuz. Tabi dediğim gibi bizlere çok fazla iş bildirimleri geliyor. Arka planda da bunları aynı şekilde hızlı hızlı çözebilmek adına çalışıyoruz. Burada bozulan bir kaldırım taşını onarmak 5 dakikada olmuyor. Bunları planlamaya almaya çalışıyoruz. Yine kazılar yapılıyor, bu kazıların belli bir zaman çökmesi gerekiyor, hemen asfalt atamıyorsunuz. Pek çok konuyu takip ediyoruz ve sorunlu gördüğümüz alanları da iyileştirip sizlere daha iyi hizmet verebilmek için tüm kuruluşlarımızla bu mücadeleyi sizler adına vermeye devam ediyoruz.?

Konuşma sonrası mahalle buluşması karşılıklı soru cevaplarla devam etti. Vatandaşlar taleplerini, önerilerini, şikayet ve isteklerini doğrudan Başkan Taban ve ekibine iletti. Belediye Başkanı Alper Taban da iletilen sorunlarla alakalı vatandaşı bilgilendirerek talepleri not aldı.