?YÜZME? OLİMPİKTE ÖĞRENİLİR

Yaz tatilini güzel ve eğlenceli geçirmek isteyen öğrenciler, Olimpik Yüzme Okulu´nda spor yapmanın ve yüzme öğrenmenin keyfini yaşıyorlar. 2.Grup yüzme kurslarını tamamlayan 150 öğrenci yüzme sertifikalarını ve lisanslarını aldılar.

2. Grup yüzme kurslarının bitmesiyle Olimpik Yüzme Okulunda 150 Öğrenci yüzücülük sertifika ve lisanslarını aldı. İnegöl Olimpik Spor Tesislerinde Kurban Bayramından önce Arife günü düzenlenen sertifika ve lisans törenine veliler ve öğrenciler katıldı. Havuz başında çeşitli etkinliklerle, oyunlar ve yarışmalarla belgelerini alan öğrenciler doyasıya yüzerek eğlendiler.

İnegöl Olimpik Spor Tesisleri Genel Müdürü Ufuk Serkan Yavuz; ?Bu yaz döneminde 2. Dönem 2 Grup olarak 13 Temmuz ile 08 Ağustos 1. Grup, 15 Temmuz ile 09 Ağustos 2. Grup olmak üzere toplamda 150 öğrenciye yüzme kursu verdik. Yaklaşık bir aylık eğitimin ardından öğrencilerimize yüzme sertifikalarını ve lisanslarını vermek için böyle bir program düzenledik. Ayrıca 3. Dönem kurslarımız devam ediyor. Talep çok olunca da 19 Ağustos ile 03 Eylül 2019 tarihleri arasında 3. Dönem kayıtlarımız devam ediyor. Bunun içinde çocuklarını bizlere güvenerek teslim eden velilerimize ve tüm İnegöllü hemşerilerimize teşekkür ederim.? dedi

Hem Eğleniyorlar, Hem Yüzme Öğreniyorlar

İnegöl Olimpik Spor Tesisleri Genel Müdürü Ufuk Serkan Yavuz konu ile ilgili yaptığı açıklamada; ?Çocuk gelişimi uzmanı, Beden eğitimi öğretmenleri, yüzme antrenörleri ve cankurtaranlar olmak üzere yıllardır olimpik yüzme havuzunda İnegöl halkımıza ekibimizle birlikte hizmet vermekteyiz. Eğitim kadromuz 3 bayan hoca, 5 erkek hoca, 1 bayan ve 1 erkek çocuk gelişim uzmanından oluşmaktadır. Eğitim kadromuzu öğrencilerimizin daha iyi eğitim alabilmeleri için bir öğretmene maksimum 10 veya 12 öğrenci ders alacak şekilde planlamaktayız. İnegöl Olimpik Yüzme Havuzunda İnegöl Halkı´mızın her yaş grubunda yüzme eğitimi almaları mümkündür. 5-12 yaş grubundaki çocuklarımız için sabah 09.30-11.30 arasında grup derslerimiz verilmektedir. Bu programda öğrencilerimiz özel servislerimizle evlerinden itinayla alınarak daha sonra ders bitimi kontrollü bir şekilde çocuklarımız tekrar evlerine bırakılır. Bu gruptaki derslerimiz oldukça eğlenceli geçmektedir. Çocuklarımız derste çeşitli aktivitelerle ve oyunlar eşliğinde yüzmeyi öğrenirler. Çocuklarımızın ne kadar eğlendiğini eve geldiklerinde size hiç susmadan derste neler yaptıklarını anlattıklarında ebeveynler bizleri daha iyi anlayacaktır.? dedi.

Yetişkinlere 6 Seansta Yüzme Öğretiyoruz

Yetişkin kursları ile ilgili de açıklamalar yapan Ufuk Serkan Yavuz; ?Bunun yanı sıra yetişkin kurslarımız 6 kişilik gruplar halinde 6 seanstan oluşan derslerimizle bayanlara bayan, erkeklere erkek hocalar tarafından verilmektedir. Bu grubumuzda esas olan kayıt yaptırmadan önce kişilerin su korkularını bir tarafa bırakıp: ?Ben bu yaşa kadar yüzmeyi öğrenemedim, şimdi bu hocalar bana 6 saatte yüzmeyi nasıl öğretecekler ki?´ sorusunu da bir kenara bırakıp bize gelip kayıt yaptırmalarıdır. 6 saatin sonunda yüzme kursuna gelen kardeşlerimiz de bu işin zor olmadığını anlayacaklardır. Havuzumuzda bire bir (özel ders) eğitimi de verilmektedir. Kişileri, isteklerine göre hocalarımız özel derse de alabilirler. Bu yaz döneminde yetişkin ve çocuklar olmak üzere şuana kadar yaklaşık 400 öğrenciye yüzme kursu verdik? şeklinde konuştu.

Yüzme Sporunu 7´den 70´e Herkese Sevdireceğiz

Amaçlarının İnegöl´de yüzme sporunu yediden yetmişe herkese sevdirmek olduğunu söyleyenUfuk Serkan Yavuz; ?Olimpik yüzme havuzu olarak misyonumuz 3 tarafı denizlerle çevrili Türkiye´mizin nadide bir ilçesi olan İnegöl Halkı´mızı yüzme sporu hakkında bilinçli ve duyarlı hale getirmek, aynı zamanda bu sporu yediden yetmişe herkese sevdirmektir. Vizyonumuz ise profesyonel kadromuz ile yüzmede bilinçli olan İnegöl Halkı´mızın doğru yöntem, eğitim ve tekniklerle bir üst seviyeye taşımak ve yüzme sporunu İnegöl´de yaygın bir spor haline getirmek? ifadelerini kullandı.